Галевски: Канскиот фестивал е гламур, Венеција е романтизмот, Берлин е авангардата

You must need to login..!

Опис

-Берлинскиот фестивал, како А категорија фестивал од трите познати европски, има епитет, етикета како авангарден, масовен. Има стравична потентност во однос на гледаноста, изјави за Утрински брифинг Владо Галевски, филмски критичар и рецензент.

-Берлин отсконува по пристапот кон филмската уметност. Знае да биде авангарден со изборот, со наградувањето.

-Канскиот фестилав е гламур, Венеција е романтизмот, Берлин е авангардата, вели Галевски.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 − 4 =