Галевски за влијанието на Украинската криза врз она што се случува во светот на филмот

You must need to login..!

Опис

-Реакциите од Украинската криза во областа на ѕвездите и селебрити луѓето кои се во филмот се сериозни. Иако, јас сметам дека за тие луѓе кои што речиси немаат никаква врска со политиката е добар и маркетингшки потег, да реагираат, да бидат активисти во вакви ситуации, изјави за Утрински брифинг Владо Галевски, филмски критичар и рецензент.

-Но реакции има, од луѓе кои се релеванти и во областа на своите ангажмани.

-Мила Јововиќ е прилично активна и реагира жестоко.

-Ова особено се чувствува во време на макартизмот кога големите филмски студија се здружени и антикомунистички настроени, така што секој исклучок од филмската фела кој малку им бил сомнителен беше хајка во шеесеттите, вели Галевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seven − 7 =