Галевски: Големите режисери се уште се склони на тоа да работат дури и на 16мм

You must need to login..!

Опис

Јас не сум технички не толку писмен во однос на технологијата на производство на филмови, иајо имам некои мали искуства, но факт е дека дигитализацијата е систем по кој се работи во 21 век, изјави за Утрински брифинг Владо Галевски, филмски критичар и рецензент.

-Но дел од големите режисери се уште се склони на тоа да работат на целолулид, дури и на 16мм, па пота да го префрфрлаат на друг формат.

-Поборник на таа стара технологија е Стивен Спилберг, Тарантино, Вуди Ален. Точно е дека новата технологија е поедноставна е точно, но дека е поевтина не е точно.

-Со новата технологија има многу голем број на луѓе што работат на дизајнот….

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 + 16 =