Габунија: Документарен филм за Скопје и тоа што било Скопје некогаш

You must need to login..!

Опис

Втора година по ред со поддршка од град Скопје започнаме со реализација на старите филмски архиви на градот.

Самиот проект се состои од тоа што самите архиви на Скопјани сакаме да ги искористиме и да склопиме документарен филм за Скопје и тоа што било Скопје некогаш.За мое изненадување скопјани ги чуваат овие 8 милиметарски ленти, изјави за Утрински брифинг, Катерина Габунија од Вардар филм.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 + fifteen =