Во тек е аплицирањето за престој во студентските домови за бруцошите

You must need to login..!

Опис

Во тек е аплицирањето за престој во студентски дом за бруцошите кои оваа година имаат запишано високо образование.

Кои се условите, критериумите и потребните документи за остварување на правото на сместување во студентски дом и колку места се на располагање, на оваа тема разговараме со Евгенија Јанакиеска – Службеник за млади во МОН.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × 4 =