Во ЕП Македонија доби позитивна оценка за реформите, силно е инсистирањето преговорите да почнат

You must need to login..!

Опис

-Едно од редовните работи кои што следи и продолжува да ги работи е да лобира кај европските пратеници за текстшто на резолуцијата којшто нема да ги наруши нашите национални интереси. Факт е дека кога не си внатре тоа многу потешко, вели за Утрински брифинг Малинка Ристевска-Јорданова, од Институтот за европска политика (ЕПИ).

-Ова со Европскиот Парламент е една посебна линија која мора постојано да се храни за да даде резултати. Тука е потребен и систем на информирање и консултирање со нас, додава Малинка Ристевска-Јорданова.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

four × 1 =