Внимателно: Од следната недела нови правила во сообраќајот

You must need to login..!

Опис

Имавме убав сончев викенд со прилично високи температури за овој период од годината, такво време се најавува барем и за наредниот период но она што е важно мора да напоменеме дека овој период од годината може да биде и полн со изненадувања барем кога во прашање се приликите на патните правци, а возачите особено треба да внимаваат на патиштата кои поминуваат на повисоките места низ државата.

Но од АМСМ соопштуваат дека од следната недела ќе мора да запазат и да исполнат уште една законска обврска. За што всушност станува збор во Утрински брифинг разговаравме со претставниците од Автомотосојузот на Македонија.

А за непочитувањето на оваа обврска следуваат и одрдени казни за возачите. За што ќе казнуваат полицајците на терен и на што особено треба да внимаваме во продолжение продолжение погледнете го разговорот вториот соговорник, портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five + twelve =