Витанов од Интегра: Би го подобрил стопанството, Струмица е прекрасна, но не со владеењето на Заеви

You must need to login..!

Опис

-Струмица е прекрасна, само не со владеењето на Заеви. Сметам дека има многу недостатоци во Струмица. Се е лоцирани на едно место. Кланот Заеви управува комплетно со град Струмица и се што направија е што градот го стопија во нивна полза, изјави за Утрински брифинг Васе Витанов, кандидат за градоначалник на Струмица од редовите на Интегра.

-Би го подобрил стопанството. Ние сме земјоделско подрачје. Приорите на земјоделието треба да му се даде. Со планското производство може да се успее. Но сега земјоделието е препуштено на нечесни луѓе кои се бават со откуп.

-Ова што е направено со земјоделието, откупот и продажбата на земјоделските производи е катастрофа. Го носиш производот и ти плаќа помалку, додава Витанов.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eight − 2 =