Видео порака од Италија – паниката се чувствува секаде

You must need to login..!

Опис

Тамара Илевска, која година и половина живее во Рим, Италија каде што студира, до редакцијата на Утрински брифинг испрати видео порака.

Во неа таа детално ја објаснува ситуацијата поврзана со појавата на Корона вирусот.

Иако не е во најзагрозените подрачја во Италија Тамара вели дека паниката се чувствува секаде.

Погледнете ја видео пораката.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

four × two =