Весковски: Ја сфативме пораката од граѓаните, треба да ги зацврстиме своите редови

You must need to login..!

Опис

Имаме два различни концепти. Еден кој што не сплоти да пртоестираме и да демонстрираме против урбанизацијата, бетонизацијата. Имаме проевропски концепт, наспроти нешто што имаме веќе видено во три наврати, изјави за Утрински брифинг, Душко Весковски, кандидат за градоначалник на Карпош од СДСМ.

-Треба да си ги зацврстиме своите редови, ја свативме пораката на народот, во текот на вчерашниот ден ги направивме анализите за тоа каде потфрливме и каде треба да реагираме.

-Мислам дека имаме јасен концепт за Карпош и мислам дека сме во можност да мобилизираме и поголем број граѓани во вториот круг, вели за УБ кандидатот за градоначалник на општина Карпош од СДСМ, Душко Весковски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

11 + 4 =