Вербално сите за ЕУ и НАТО – на терен опструкции на процесот

image

You must need to login..!

Опис

Чудна ситуација на македонската политичка сцена и особено во парламентот. Има два важни Закони кои што треба да се донесат – Законот за ЈО и Законот за одбрана.

Вчера беше ратификуван Протоколот за членство во НАТО каде имаше политички консензус. Знаме ли да процениме колку е НАТО важен за Македонија и дали за тоа придонесува некоја политичка клима која некои од политичарите и експертите ја пласираат во еден јавен дискурс.

Во „Седма сила“ со Љубиша Николовски дебатираа Слободанка Јовановска и Џабир Дерала.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 − eight =