🎥 📞 Велковски: Он-лајн наставата во Лозово се одвива без проблем – општината добро се справува со кризата

You must need to login..!

Опис

Оштината ги презема сите мерки кои што се предложени од Владата. Граѓаните сериозно ја сфатија ситуацијата и имајќи предвид дека сме земјоделска општина, луѓето ги почитуваат мерките, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Лозово, Ацо Велковски.

Он-лајн наставата се одвива редовно, но во социјалниот дел поделени се ваучери и тие да имаат контакт со наставниците. На барање на дечињата и јас од утре се вклучувам во образовниот процес со секојдневни јавувања за време на наставата, додаде Велковски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 − 8 =