Велиу: Преку младински активизам до подобра животна средина

You must need to login..!

Опис

Веќе четири години сум приклучен во НВО секторот и сум волонтер во повеќе организации. Преку тие организации се надеваме дека ќе средиме некои работи код што државата ќе има бенефит. Отворањето на мојата организација се занимава со подобрување на животната средина и екологијата, изјави во Утрински брифинг, Насер Велиу, младински активист.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

thirteen + fourteen =