🎥 Василески од НЛП: Економијата и правдата се појдовни точки на нашата коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

You must need to login..!

Опис

Економијата е она што не спојува со ВМРО-ДПМНЕ. Нашите предлози беа прифаќањи во сите претходни изборни циклуси, изјави за Утрински брифинг Драган Василески, претседател на Нова либерална партија.

-Наша цел е и правдата. Таа е една од столбовите на економијата. Нашата економија сега е нестабилна и при евентуално освојување на власта се плашиме што ќе наследиме (иако тука дел е виновен и КОВИД-19)

-Ние како партија имаме идеи со кои би можеле да ја придвижиме во позитивен правец економијата.

-Мора да споменам и дека правда во Македонија мора да има. Оној што се огрешил пред законот мора да одговрара и не смее селективна правда да имаме, изјави за Утрински брифинг Василевски, лидер на НЛП.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seven − 5 =