Бојковски: Се залагам за развиени програми за младите Кратовчани да работат во ИТ секторот

You must need to login..!

Опис

Кандидатот за градоначалник на Кратово од редовите на СДСМ, Влатко Бојковски, кој доаѓа од ИТ секторот, во денешното гостување во Утрински брифинг, потенцираше дека покрај развивањето на туризмот во градот, како и решавање на проблемот со водоснабдувањето, како еден од најголемите проблеми на градот, го посочи исселувањето на младите.

„За младите ќе имаме посебни програми за да влезат подготвени во ИТ секторот“, вели тој.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − twelve =