Бочварски: Штипјани ги почитуваат препораките од Владата

You must need to login..!

Опис

Општински штаб за заштита и спасување работи редовно и следиме како се одвива состојбата. Препораките генерално се почитуваат. Во текот на вчерашниот ден осум лица се тестирани на Коронавирусот и сите за среќа се негативни.

Од понеделникот функционира пунктот за тестирање на граѓани. Повикав да не се прават гужви. Бројот на вработени во општината е редуциран. Обетот на работа е намален.

Секој вработен седи сам во канцеларија. Во моментов немаме ни некаков голем прилив на барања, изјави во Утрински брифинг градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

six + eighteen =