Божиновски: Огромен интерес за становите кај „Холидеј Ин“

You must need to login..!

Опис

-Ова не ни е прв објект што го градиме и до сега не сме имале никаков проблем. Ако градите се како што налага струката. Ние го дадовме името по стариот „Гранд хотел“, изјави во Утрински брифинг Илија Божиновски, архитект на МГ ФЕШН.

-Кензо Танге зградата е во другиот дел од локација, таа е кон страната на Железниката станица. Тоа ќе биде еден Омаж на Кензо Танге и така е планирано да биде, додава Божиновски.

-Интересот е одличен. Многу луѓе се интересираат и бараат понуди за становите. Сите станови имаат тераси. Применуваме најмодерни архитектонски решенија и се што е неопходно за станбен простор, како што доликува на ваква локација.

-Тоа подразбира термоизолација, термо-технички инсталации, електрика, посебни системи за гасење на пожар, изјави Божиновски и додава дека сите жители ќе бидат вклучени на центарлното градско греење.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two + 14 =