? ? Богојевски: Одлуката на Пендаровски за продолжување на вонредната состојба е исклучително државничка – парламентот мора да ја потврди

You must need to login..!

Опис

Почнавме да водими интернет кампања. Периодов на карантин и седење дома да го искористиме за промовирање на нашите кандидати, изјави за Утрински брифинг, Петар Богојевски, од Македонски концепт.

Сакам да ја поздравам одлуката на претседателот Пендаровски (продолжување на вонредната состојба) која ја сметам за исклучително државничка.

Мислам дека во која насока и да се движат работите сметам дека собранието ќе мора да ги потврди овие одлуки, а да не се оди кон барање на импичмент.

Околу евентуалните закани и блокади на Македонија кон нејзиниот европски пат, Богојевски смета дека денешна натовска, а утре и европска Македонија ќе мора да има своја идеологија, затоа што утре ние ќе се среќаваме со еден куп фус ноти, како што е случајот со Бугарија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 − 13 =