Богоевски: Изненадувачки е што од Мицкоски нема реакција

You must need to login..!

Опис

-Не изгледа дека како општество и како јавност сме доволно консолидирани за да заземем прецизен и јасен став за ова што се случува. Ова може да биде резултат на субверзивно дејствување токму на една од државите кои се вклучени во самиот конфликт.

Конфликтите сега што се водат на фронтовите, во иста мера се водат и преку медиумите со цел добивање на влијание за самата Русија во случајов.

-Најголемата опасност со која се соочува Путин е враќањето преку воена сила, туку економските санкции кои што ќе следат, изјави за Утрински брифинг Павле Богоевски.

-Изненадувачки е што од Мицкоски нема реакција, имајќи предвид дека човекот љуби да вели дека е претседател на најбројната партија во Македонија, и има по три ставови за секое минијатурно прашање, но за прашање што е значајно и големо не само за Македонија, туку за цела Европа тој нема став, вели Богоески.

-Русија дејствува тивко, скриено, се додека не дојде последниот момент и тогаш ги мобилизира сите свои капацитети.

-Русија го поддржуваше ВМРО-ДПМНЕ, дури и во 2016 имаше и официјална изјава за поддршка на тогашната Влада. Кога дојде референдумот и кога стана извесно дека ние може да станеме членка на НАТО, тогаш ги мобилизираа своите капацитети.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × four =