Беџети: Граѓаните на Сарај ја сфаќаат сериозноста на ситуацијата

You must need to login..!

Опис

Немаме регистрирано граѓанин со КОВИД-19 во Сарај. Ноќта добро помина, се почитуваат здравствените и безбедносните мерки. Општината презеде многу активности за дезинфекција.

Училиштата, градинките, патиштата, верските објекти и улиците се опфатени со оваа здравствена мерка. Во координација сме со сите општини и градот Скопје.

Граѓаните на Сарај во главно ја почитуваат мерката за вонредната состојба. Имаме 34 лица во самоизолација. Сериозноста е сфатена, изјави за Утрински брифинг Блерим Беџети, градоначалник на Сарај.

Со стопанствениците имаме одлична соработка. Во маркетите има се што е неопходно, додаде Беџети.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 − 1 =