Бежовски: Имам неофицијални информации дека и ДУИ заговарале пад на Владата, но ситуацијата во Украина тие работи ги запре

You must need to login..!

Опис

-Сакам да го потсетам господинот Мицкоски и целата македонска јавност дека терминот „Голтар“ па „Милионер“ е дефиниран во науката и политиката како Клептократија. Сакам да го потсетам дека неговиот претходен лидер падна заради тоа.

-Во 2014 година Викторија Нуланд имаше специјално обраќање за Балканот и беа најава за тоа каде ќе оди светот. За жал тоа е сега настаните во Украина, изјави за Утрински брифинг адвокатот Александар Бежовски.

Говорејќи за домашната политичка ситуација Бежовски смета дека има неисполнети ветувања за пад на Владата во РС Македонија.

-Имам неофицијални информации каде и ДУИ заговарале пад на Владата, но ситуацијата во Украина тие работи ги запре, смета Бежовски

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

twenty − 1 =