Филателија – хоби кое обединува луѓе од различни категории

You must need to login..!

Опис

1950 година во Скопје формиран Сојуз на филателисти. Филателија е најпопуларно хоби во светот. Поштенските марки се уште на цена и високо котираат.

Тие ги обединуваат луѓето од различни категории. Собирам марки од 1980 година.

Не можам да издвоојам некоја која што ми е посебно драга. Имам од целиот свет, изјави за Утрински Брифинг, Игор Бансколиев, филателист.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × 5 =