Атовска од Киев: Цела територија на Украина е во црвена фаза и под аларми

You must need to login..!

Опис

-Прво се огласија алармите за Киев и во регионите околу Киев. Пет минути подоцна речиси цела територија на Украина е под аларми и е во црвена фаза, дури и оние најзападните делови на Украина.

-Властите пуштија уште една дополнителна порака, потсетија кога ќе се вклучат алармите треба сите да одат во засолништа.

-Макрон, Драги и Шолц пристигнаа пред половина час на железничката станица, јавува Атовска од Киев, Украина.

Целиот извештај погледенте го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × five =