Атовска од Киев: Украинците решителни да ја бранат својата територија

You must need to login..!

Опис

-Одма во Храков кој што беше бомбардиран, но украинската армија ги избутка руските трупи. Одам на истокот да се уверам каква е состојбата.

-Проблемот е со заглавените цивили во оние градови во коишто во моментов се водат војни, известува Кристина Атовска, репортерот на „Утрински брифинг“ и „Слободен печат“.

-Вчера една од главните меѓународни вести беше забраната на Северна Македонија, Бугарија и Црна Гора за прелет на рускиот министер Лавров за Република Србија и откако таа посета беше откажана, медиумите во Украина со поздравување ја пречекаа, објавија и споделија таа вест.

-Кај сите Украинци постои решителност дека нема да се откажат од својата територија, додава Атовска.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

4 + 9 =