Атовска од Киев: Во главниот град животот е преселен под земја

You must need to login..!

Опис

Специјалниот известувач од Украина за „Утрински брифинг“ и „Слободен печат“ Кристина Атовска утрово е во Киев и јавува за најновите случувања во земјата која повеќе од еден месец е цел на жестоки напади на руската армија.

-Ништо не е безбедно. Детали за патот до Киев од безбедносни причини не можам да откривам. Полесно е да се влезе отколку да се излезе од Киев. Но морам да кажам дека како се приближувате до Киев, така чувството на страв и вознемиреност расте повеќе.

-Стигнав во цајт нот, три минути пред полициски час. Не пречекоа љубезни војници, со разбирање, ни помогнаа со торбите и сум импресионирана од таквиот пречек.

-Генерално животот на жителите од Киев е преселено под земја, вели Атовска.

-За разлика од Лвив овде не смеат да се игнорираат тревогите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen + 16 =