Атмосферата во Бугарија пред изборите, разговор со бугарскиот аналитичар и новинар, Николај Крастев

You must need to login..!

Опис

Главна тема во Бугарија е објавата на Радев за втор мандат за престедател на Бугарија. Копјата се кршат дали бугарската социјалистичка партија ќе го поддржи, што ќе значи тоа, имајќи предвид дека со неговата потпретседателка, која е од редовите на социјалистите, ставовите во последно време им се разликуваат , изјави во Утрински брифинг бугарскиот аналитичар и новинар, Николај Крастев.

Целиот разговор со Крастев погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

twenty − one =