Арсов од Левица: Итно решавање на сообраќајниот хаос во Велес, привлекување на странски инвестии и развивање на индустријата

You must need to login..!

Опис

Велес има повеќе проблеми, кои се комунални, соообраќајни, економски. За таа цел Левица изготви програма со десет точки. За нас сите точки се важни, но најпрво би се осврнал кон решавањето на сообраќајниот хаос кој владее со градот, урбанистичкото решавање на одредени проблеми и во прва фаза овие проекти би биле најглавни, изјави за Утрински брифинг Златко Арсов, кандидат за градоначалник на Велес од редовите на Левица.

Количеството на ПМ честички се зголемува највеќе во зимските месеци кога е грејната сезона. Поголем дел од од населението се грее на тврди горива и се создава загадување кое е највеќе од домаќинствата.

Во прва фаза би ја продолжиле оваа акција која сега постои за субвенционирање земање на инвертер уреди и во следна фаза планираме да се активираме во гасификација на градот, додаде Арсов.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

1 × two =