Арсовски: По состанокот на раководството ќе одлучиме со кого ќе коалицираме во вториот круг

You must need to login..!

Опис

Потенциравме и вчера ќе се радуваме но нема да славиме. Првиот изборен круг заврши но пред нас е вториот круг.

Денеска веќе почнуваме со втората етапа.

Согласно информациите на нашите набљудувачи денеска очекуваме само да се потврдат резултатите кои ги објавивме во текот на вчерашниот ден. Очекувавме огромна победа на нашите кандидати и тоа се оствари, вели за УБ портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 4 =