Антевски: Не се мешаме во политиката, си работиме бизнис, но целава ситуација со Владата доаѓа во најтешкиот период

You must need to login..!

Опис

Струја набавуваме преку компаниите кои се задолжени за тоа, сега за сега имаме се надеваме дека така ќе остане. Една од нашите компании инвестираше во фотоволтаици. Со нив делумно ќе го решиме проблемот и ќе задоволуваат 70 – 80 проценти од потребите на дневно ниво.

Ние како компанија од пред две години склучивме договор со берзантска цена плус испорака па затоа во овој момент немаме проблем, а тоа им одговара и на добавувачите.

Со оглед на кризната ситуација резултатите се одлични но не знаеме дали такви ќе бидат и идната година. Направивме добар тим од млади инженери, кои се етаблирани на пазарот, а за наредната година како компанија планот ни е да излеземе и надвор од границите.

Ние ги имаме сите пакети на осигурување.. Со животното осигурување на Триглав ги опфативме сите вработени.. Животно осигурување имаме десет години наназад, а сега имаме и приватно здравствено осигурување.. Заклучивме дека профитот кога го делиме треба сите да учествуваме во поделбата и решивме на вработените секоја година минимум по 500 евра да им уплаќаме за животно осигурување.

Со ова за традицијата и верноста на нашите вработени им возвративме на овој начин.

Разочаран сум од медиумите, вие сте први кои пројавите интерес, за нас работодавачите тоа е голем потег но потегот е голем и во обидот да се информира јавноста за ваквите чекори, вели за УБ сопственикот на Раде Кончар, Горан Антевски.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × four =