Андоновски: ФФМ ги решава крупните проблеми, потребно е поактивно вклучување и на општините

You must need to login..!

Опис

Фудбалската федерација на Македонија го заврши својот дел од договорот, во Тетово официјално пуштен во употреба најмодерниот терен со тревна подлога во Македонија. Истото е направено и во Битола. Прилеп е дел завршен, што е исполенто од страна на ФФМ и овој период се работи на пуштање на трибина во Чаир, Охрид, Струмица, истакна портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски.

Кога се зборува за фудбалксите стадиони излегува природно да се посчи прстот кон ФФМ, па и за дел кој што е во рамките на работата на општините. Ние како ФФМ и обврските кои ги преземемае даваме одговор кон ФФМ. Проблеми и недостатоци ќе има, но тука сме да ги решаваме сите проблеми.

Работиме на 9 стадиони. Кавадарци и Велес се последните општини кои добиваат значителна помош од наша страна. Доколку инфраструктурно ги решиме крупните проблеми тогаш многу полесно ќе ги решиме останатите работи, вели Андоновски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − eleven =