Андоновиќ: Србија – 18 години по убиството на Ѓинѓиќ и протести во Грција

You must need to login..!

Опис


Во блокот меѓународни теми, во студиото на Утрински Брифинг се анализираше состојбата на српското општество 18 години поо атентатот на тогашниот премиер Зоран Ѓингиќ, и паралелата со неговата ликвидација и тогашниот криминален Земунски клан, со денешната закана за можен атентат нврз актуелниот претседател Александар Вучиќ и таканеречаната криминална организација на Велимир Беливук

За ова како и за жестоките протести на студентите во Грција во видеото што слeдува

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve − six =