Андоновиќ: Возобновен духот на ,,Земунскиот клан“, разбиена групата на Вељко Беливук

You must need to login..!

Опис

Уапсената група на Вељко Беливук најверојатно имала задача да изврши атентат врз некој од виоските политчки личности во Србија. Срспоките истражни органи се сомневаат дека атентат најверојатно врз претседателот Александар Вучиќ требало да се изврши со пронајдениот снајпер меќу арсеналот на оружје кое полицијата го запленила при апсењето на 18 члената група..

Мафијашите не прават меќусебни пресметки и иснудувања со снајепски пучки, сметаат безбедносните експерти..

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × three =