Ангов: Граѓаните ако доаѓаат во Дојран да не мигрираат и да се враќаат само во викенди

You must need to login..!

Опис

Уште од самиот старт ние се придржуваме и ги спроведуваме мерките од Владата. Кризниот штаб одржува редовни седници. Формирани се мобилни тимови кои доделуваат дезинфекциски средства, ракавици и маски на секоја куќа во општината. Вршиме редовна дезинфекција на улиците, јавните установи, изјави за Утрински брифинг гладоначалникот на Дојран, Анго Ангов.

Општината забрани движење по рекреативните патеки низ Дојран. Околу ставот на општината да се забрани престојувалиште на луѓе кои не се жители на Дојран, Ангов вели дека целта доколку се дојде во општината и да се остане таму, а не да се мигрира и за викенди да се враќаат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve + 8 =