Ангеловски: Со или без публика одиме на победа во Грузија и пласман на ЕП

You must need to login..!

Опис

-Подготвени сме и со нетрпение го очекуваме натпреварот со Грузија. Сите што сме членови на репрезентацџијата со позитивни мисли одиме таму и кончено Македонија да заигра на Европско првенство, изјави во Утрински брифинг селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски.

-Влогот е преголем. Во краток период одигравме два натпревари со нив. И двата нерешно. што покажува дека и двете репрезентации се со сличен квалитет и дека нијанси ќе одлучуваат. Фудбалот се игра за публика, така што ние сме навикнати, но пандемијата не дозволува такво нешто, сепак ние се спремаме за натпреварот и добро сме запознаени со условите на стадионот и противникот, вели Ангеловски.

-Во овој момент не можам со точност да соопштам на кого ќе можам да сметам на кого не. Сепак имаме фудбалери кои не донесоа пред овој голем успех. Ако мио е наложена принудна измена јас тоа ќе го направам. Не би сакал да шпекулирам со имиња бидејќи до овој момент нема некој кој е заразен од Ковид-19, додава Ангеловски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × four =