🎥 Ангеловски: МВР е подготвено за успешен изборен ден

You must need to login..!

Опис

МВР е подготвено за успешно спроведување на изборите. Штабовите се формирани и се во функција на спроведување на мерките и активностите изборите да поминат во најдобар ред, изјави за Утрински брифинг портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

-Имаме направено планови и програми за присуство на полициски службеници на сите позиции. Обезбедени се сите потребни продукти и материјали за да се функционира во најдобар ред, вели Ангеловски.

-Како и на минатите избори, уште од отворањето на избирачките кутии започнуваме со редовното информирање на граѓаните, додаде Ангеловски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × two =