Ангеловски: Имаме енормно зголемена безбедност на патиштата

You must need to login..!

Опис

-Продолжуваме со континуираните сообраќајни контроли. Имаме енормно зголемена безбедност на патиштата. За три пати е намален бројот на жртви на патиштата, изјави за Утрински брифинг портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

-Мораме да сфатиме дека правилата мора да се почитуваат. Имало и ќе има прекршители. Но ефектот од контролите се гледа од намалениот број на жртви. Утре почнуваме со кампања и за велосипедистите. Мора сите да ги почитуваат правилата, додаде Ангеловски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

11 − 2 =