🎥 Ангеловски: Да го сопреме процесот на ерозија на државата и губење на идентитетот на државните институции

You must need to login..!

Опис

Ние сме една од ретките партии која никогаш не ја променило коалицијата. За жал кај нас политиката е сведена на вулгарност. Политичарите се заборавени во голата борба за власт., изјави во Утрински брифинг Страшо Ангеловски лидер на МААК.

Политиката на МААК е малку специфична. За нас стратешкиот однос на државата е приоритет. МААК смета дека Преспанскиот договор е една голема измама. Но јас не бев измамен, бидејќи јас не бев на митинзите на кои Заев велеше дека нема промена на Уставот. Затоа сметам дека Преспанскиот договор е една голема измама и Преспанскиот договор е резултат на двојните стандарди на Меѓународната заедница, изјави Ангеловски.

-Треба да го сопреме процесот на ерозија на државата и губење на идентитетот на државните институции, а потоа ќе водиме битка не да го поништиме договорот туку да си го вратиме Уставот, смета Ангеловски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seventeen − 10 =