🎥📞 Ангеловски: Во моментов има 41 лице позитивно на КОВИД-19, а 180 вработени се во самоизолација

You must need to login..!

Опис

По сознанието за заболени од КОВИД-19 во зградата на МВР, по епидемиолошката анкета констатирано е дека пет лица треба да бидат во самоизлоцаија наредниве 14 дена. За среќа немаат потешка слика, изјави за Утрински брифинг, Тони Ангеловски, портпарол на МВР.

-Бројката на заболени е променлива. Во моментов има 41 лице позитивно на КОВИД-19, а 180 вработени се во самоизолација. Постојано ги спроведуваме препорачаните мерки, додаде Ангеловски за Утрински брифинг.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

four × four =