Анастасов: Во Пробиштип без никаков проблем се почитуваат мерките и препораките од Владата

You must need to login..!

Опис

Овој Велигден ќе го поминиме дома, се надевам дека и граѓаните ќе ги испочитуваат мерките од владата. И во оваа вонредна состојба пробиштипјани се генерално дисциплинирани, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Пробиштип, Драган Анастасов.

Во Пробиштип имаме два случаи на КОВИД-19. Формирани се мобилни тимови за грижа на повозрасните, дезинфицираме и генерално се почитуваат препораките без никаков проблем, вели Анастасов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 5 =