Алкалоид прослави 85-годишен јубилеј

You must need to login..!

Опис

Една од најголемите компании во државава, Алкалоид, вчера во Музејот на Град Скопје, како дел од одбележувањето на 85 години постоење и дејствување, изложи дел од своите продукти и нивниот развој низ годините, од пакување до квалитет на производот.

Компанијата на изложбата презентираше и дел од машините со кои работеле низ годините, постигнатите успеси, а имаше одвоено и посебно ќоше за пехарите на шаховскиот клуб.

Настанот го следеше колегата Влатко Чаловски, па во продолжение ви пренесуваме дел од материјалот кој го сними нашата екипа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × 4 =