🎥📞 Алексов: Доколку нешто не се промени би можело да се случи политичарите да нема кој да ги гласа, а оние што сакаат да излезат да гласаат да не бидат во можност тоа да го сторат

You must need to login..!

Опис

Неколку аспекти од здравствениот момент треба да с еистретираат. Заштита на оние кои што ќе го спроведуваат процесто. Заштитата на оние кои ќе гласаат и заштита за време на кампањата, набљудувачите и медиумите. Сите овие групи на учесници во изборниот процес се директно изложени. Од тааа причина многу важно е во целиот процес да се почитуваат мерките кои ќе бидат предочени од здравствените власти и преточени во протоколи од ДИК, изјави за Утрински Брифинг првиот човек на невладината „Мост“, Дарко Алексов.

Самите политичари кои се дел од кампањата ќе мора многу агресивно да ги промовираат мерките и да се однесуваат согласно мерките кои се пропишани, вели Алексов.

Околу погдотвеноста на политичките лидери да спроведуваат поразлична кампања од до сега, Алексов смета дека доколку нешто сериозно не се промени во спроведувањата на кампањата, би можело да се случи политичарите да нема кој да ги гласа, а оние што сакаат да излезат да гласаат да не бидат во можност тоа да го сторат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 − 4 =