Азири: Потегот на Заев не изненади, но ништо не промени на политички план

You must need to login..!

Опис

Со она што се случи во текот на вчерашниот ден до некаде бевме изненадени но реално не ја разбравме потребата од мнозинството да се пребројува јавно. Тоа беше визуелизација на потребата да се докаже пред јавноста дека имаат 62 пратеници односно демонстрација на некаква унификација во нивните редови затоа што претпоставувам тоа беше одговор на притисокот од јавноста и особено притисокот од опозицискиот блок дека тие преговараат со некој од пратениците од мнозинството.

Мислам дека другата страна на операцијата беше фактот од меѓусебна недоверба, односно тие се плашат меѓу себе и затоа прибегнаа кон пребројување на брзина со цел да докажат дека имаат поддршка од мнозинството. Политички не гледам некакво влијание од вчерашниот настан затоа што Уставот овозможува во моментот кога има 61 пратеник било кога повторно да може да се изгласа недоверба на Владата вели за УБ пратеникот Елми Азири од Алијанса за Албанците.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 − seven =