Аврамоска Ѓореска: Стандардизирана урбанизација, адреналински парк и отворено кино во Аеродром

You must need to login..!

Опис

-Мојата кандидатура претставуваше предизвик да луѓето кои што се избрани на јавни функции покажат еден друг пример дека можат одговорно, транспарентно и професионално да работат. Заедно со тимот кој што е на советничката листа имаме решение , имаме визија како да го направиме Аеродром подобро место за живеење, изјави во Утрински брифинг Билјана Аврамоска Ѓореска, кандидатка за градоначалник на Аеродром од коалицијата ЛДП и ДОМ.

-Во фокусот за развојот на нашата програма се граѓаните. Аеродром мора д абиде здрава и чиста општина. Аеродром да биде простор каде што може убаво да живееме и да се стави ред во градењето, додава Ѓореска.

-Аеродром во 80-тите беше пример како треба да изгледа една хумана општина. Но она што наназад 17 години се случува во Аеродром, немаме ништо друго освен урабиназицаија, бетонизација без планирање, со што практично се рушат постулатите на урбанизмот како наука.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 − fourteen =