image
Голем Слајдер
Утрински бриф...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
ДЕЦАТА НАЈГОЛ...
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Студентските ...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Интервју со д-...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Ходаи: Ќе почн...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Пчеларите бар...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Не е можно две...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ

Ви препорачуваме

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
5
Трајков од „Попова кула“: Имаме одлично вино, но ни фали добар маркетинг и добри дистрибутивни канали

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

6887

-Сложени се проблемите и во винарството и во лозарството. Сложени се затоа што е факт дека ние сме мала земја и иако мислиме дека сме голем прои

Погледни видео
image Погледни видео
4
Еразмус плус програмата за млади оваа година нуди посебни можности за средношколци и студенти

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 27, 2022

6426

Европската комисија одлучи 2002 година да биде година на младите.Тоа значи дека многу семинари, настани и изложби кои се поврзани со младите, ов

Погледни видео
image Погледни видео
5
Андоновиќ: За прв пат од почетокот на војната, Путин патува надвор од Русија – Анкара најавува дека нема да воведе санкции кон Москва

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 27, 2022

6913

Денеска е 124-от ден од војната во Украина. По освојувањето на Џевенродњецк, руската армија напредува и кон кон Лисичанск, последниот голем град

Погледни видео
image Погледни видео
3
Поповски: Макрон јавно изјави дека ова не е фер кон Македонија, а од друга страна предлага рамка која е неприфатлива за нас

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

7030

Мислам дека никој од нас, кој не е директно вмешан, не знае како ќе се развива ситуацијата со нашата европска иднина, со глед дена до крајот на ф

Погледни видео
image Погледни видео
5
Атовска од Киев: Цела Украина викендов беше под напад од руската армија

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

7010

-Викендот беше навистина бурен. Два дена, особено во текот на вчерашниот ден, додека сите одмараат, овде немаше одмор, напротив беше можеби нај

Погледни видео
image Погледни видео
5
Славчо најавува сончево и многу топло време

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

62

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од

Погледни видео
image Погледни видео
9
Зендели: Иако сме припадници на различни партии, надвор државата ја претставуваме синхронизирано

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7021

-Јас побарав од претседалката на Република Грција, а знаеме дека Грција беше главниот фактор што Македонија мораше да го смени името, да одого

Погледни видео
image Погледни видео
8
Јорданов од ОМД: Работиме на помагање на македонските бизниси – македонската политика ги запоставува ставовите на дијаспората

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7071

-ОМД како организација е создадена уште 2004-та година и се занимаваме со застапување на правата и интересите на заедниците во дијаспората. Ние

Погледни видео
image Погледни видео
6
Вангелов: Европа не е свесна за нашите фрагилни меѓуетнички односи

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7082

По она што вчера се случи во Брисел се има впечаток дека не нѐ очекуваат светли времиња во однос на нашите евроинтеграции. -Првите впечатоци се

Погледни видео
image Погледни видео
8
Анализа: Ако сите земји членки ја усвојат преговарачката рамка каква што е, Албанија ќе почне со преговори а ние ќе треба да лобираме да го заштитиме нашиот идентитет

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7099

Вчера беше еден многу разочарувачки ден и за ЕУ и за сите кои веруваат во европските процеси. Лидерите на ЕУ ненадејно ја откажаа прес конфере

Погледни видео
image Погледни видео
4
Андоновиќ: Новиот закон за носење оружје го враќа времето на дивиот запад во САД

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 24, 2022

6980

За прв пат, Врховниот суд на Соединетите Држави јасно потврди дека Американците имаат право да носат оружје надвор од своите домови, одлука шт

Погледни видео
image Погледни видео
7
Атовска од Харков: Веднаш по добивањето на веста за кандидатски статус, руската армија започна со гранатирање

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7082

-Можам да кажам дека веста Украина дека добива кандидатски статус за членка во ЕУ беше главна вест, овде во Украина. Веста беше дочекана со мас

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо облачно време со температури до 34 степени

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

158

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со малку пониски температури за разлика од вчера и со сончеви периоди. Локално ќе биде

Погледни видео
image Погледни видео
9
Почна летниот фестивал на ТРИ, најмногу се бараат трилери и книги за самопомош

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

6802

Издаваштвото освен што е грантирано од Министерството за култура, тоа е и бизнис, но има и благородна цел да ги облагородува и едуцира луѓето.

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува сончево и топло време

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

673

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и од северозапад

Погледни видео
image Погледни видео
Поповски: Путин може да бара почит од сите, ама не до степен на „мајчинска љубов“

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8391

Темата со Украина никако не стивнува. Мирче Адамчевски коментира дека ова се претвора во пропагандна војна бидејќи врвот на кризата некако се

Погледни видео
image Погледни видео
„Стихови на душа“, традиционална поетска манифестација во организација на о. Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

10614

По 22 пат во Домот на култура во о. Илинден се одржува традициналната манифестација „Илинден 2021“. Покровител на манифестацијата е Општина Или

Погледни видео
image Погледни видео
Николовски: ЕУ повторно направи историска грешка со Македонија

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

10741

Секој здраворазумен човек не може да свати што Бугарија бара од Македонија.. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичк

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

10827

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо време со пороен дожд во попладневните часови

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

5130

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно с

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

11521

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Три инвестиции потврдени во првите три месеци, има најави за уште 15 други наскоро

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

7665

Стабилен број на работни места и покрај падовите со пандемијата и економската криза. Во првиот квартал, бројките покажуваат тренд на раст. Во

Погледни видео
image Погледни видео
Мемети: Дискриминацијата е резултат на онаа свест која што владее во општеството

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

5186

За поздрав е тоа што во извештајот на Амнести интернешнл се нотираат сите индивидуални случаеви кои треба да бидат и се патоказ за институции

Погледни видео
image Погледни видео
Новиот пакет и ефектите од досегашните 4 економски пакети, разговор со Ристески од КСОМ

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8083

Ние како независни синдикати веќе сме докажани. Нашите настапи се јавни и видливи за работниците. Ако некој мисли дека независните синдикаи ќ

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Пановски: Колективен имунитет е делумно создаден – да издржиме овие два месеци и да ја дочекаме пролетта со ниски бројки

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8930

Да се надеваме дека бројките нема да растат. Колективен имунитет е делумно создаден кај одредени групи на популацијата или во одредени населе

Погледни видео
image Погледни видео
Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8002

За почетокот очекувано беше од Бајден да потпише Укази кои се очекува да преминат во легислативи. Во тој контекст ќе видиме каква поддршкла ќе

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

7000

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8736

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео
image Погледни видео
Шевченко: Имаме јуниори тенисери кои покажуваат дека се врвни во Европа

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

21049

Тенисот е индивидуален спорт каде блискиот контакт е одалечен. Како федерација успеавме со пишување на одредени протоколи и уште од средиант

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞Голем чин на културолошка интеграција -Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

18213

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески

Погледни видео