image
Голем Слајдер
Утрински печа...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
ДЕЦАТА НАЈГОЛ...
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Студентските ...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Интервју со д-...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Ходаи: Ќе почн...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Пчеларите бар...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Не е можно две...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ

Ви препорачуваме

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
Симон Поликарп: Ако бидам градоначалник, на штипјани ќе им служам како човек од збор а не како политичар

Дамјан Варошлија

ноември 10, 2020

14300

Тежнееме да се приклучиме кон европското семејство. Така што ова е ретка и добра прилика ние да докажеме дека сме доволно зрели да бидеме член

Погледни видео
image Погледни видео
Симоновски: Сметам дека ќе изнајдеме добро решение и за пожарникарите и за градот

Дамјан Варошлија

октомври 27, 2020

13670

Скопските пожарникари вчера одржаа предупредувачки протест во кругот на противпожарната бригада во Автокоманда, со барање во платата за окт

Погледни видео
image Погледни видео
Отсега обука за прва помош само во Црвен крст

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 20, 2021

13573

Од први февруари обуката за Прва помош која е задолжителен дел од полагањето за возачка дозвола, ќе се одвива единствено во просториите на Црв

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 4, 2021

13330

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Беговиќ: Обуката на лекарите трае предолго за да дозволиме лесно да го губиме стручниот кадар

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

9093

-Како Синдикат не очекувавме, па и јас лично, дека целата работа ќе оди во овој правец, односно дека некои директори на Клиниките и во други Јав

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Мала, паметна и флексибилна држава треба да се отвори за мобилност на работна сила

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

9012

Нова фабрика на „Гересхајмер“, која соработува со фармацевтски гиганти како Фајзер, отвора нова фабрика во ТИРЗ Скопје 2 во која ќе вложи над

Погледни видео
image Погледни видео
Тодоров: Компромис не е дали постои или не постои македонскиот јазик, компромис е како се претставуваат соседите во учебниците

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

8954

Погледнато од политички агол, ситуацијата со бугарското вето се претвора во еден политички кошмар. Сега веќе шансите што и да се направи околу

Погледни видео
image Погледни видео
Атовска од Киев, Украина: Нема изгледи за брзо завршување на војната

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

8880

-Нема изгледи дека брзо ќе заврши војната во Украина. Русите рекоа дека во еден ден може да заврши доколку украинските војници го положат оруж

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува сончево и многу топло време со температури до 38 степени

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

1883

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните и во вечерните часов

Погледни видео
image Погледни видео
Серафимовски: Градежништвото е во криза, државата мора да направи долгорочен план за развој

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8752

Новите статистички показатели во новата сезона покажуваат пораст на градежништвото, околу кое гравитираат низа други стопански гранки. Но, н

Погледни видео
image Погледни видео
Биба: Охрид е град со голема историја, поголема одошто може да се проџвака

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8747

Охридското лето е една од најголемите фестивалски манифестации во Македонија и со големо влијание во Европа особено во музичкиот дел. -Охридс

Погледни видео
image Погледни видео
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8750

-На 19-тиот состанок на мешовитиот парламентарен Комитет донесовме важни препораки за нашата земја, важни за одностите помеѓу Македонија и Евр

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Солески: Сите показатели укажуваат дека ќе се соочиме со нов бран на ковид-19, но веројатно полесен

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8616

Темата која извесно време ја поттурнавме на страна, повторно се враќа на сцената со зголемените бројки на новозаразени од ковид-19. -И во нашата

Погледни видео
image Погледни видео
Полковник Стојановски: Историски Самит во Мадрид, во моментов се водат четири војни

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8599

-Самитот во Мадрид е историски, бидејќи во моментов се водат четири војни. Првите две се тивки војни. Тоа е трговско-еконмската или финансискат

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 29, 2022

13330

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува сончево и топло време

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

2104

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и од северозапад

Погледни видео
image Погледни видео
Поповски: Путин може да бара почит од сите, ама не до степен на „мајчинска љубов“

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

9789

Темата со Украина никако не стивнува. Мирче Адамчевски коментира дека ова се претвора во пропагандна војна бидејќи врвот на кризата некако се

Погледни видео
image Погледни видео
„Стихови на душа“, традиционална поетска манифестација во организација на о. Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 29, 2022

12141

По 22 пат во Домот на култура во о. Илинден се одржува традициналната манифестација „Илинден 2021“. Покровител на манифестацијата е Општина Или

Погледни видео
image Погледни видео
Николовски: ЕУ повторно направи историска грешка со Македонија

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

12081

Секој здраворазумен човек не може да свати што Бугарија бара од Македонија.. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичк

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 29, 2022

12153

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо време со пороен дожд во попладневните часови

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

6427

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно с

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Три инвестиции потврдени во првите три месеци, има најави за уште 15 други наскоро

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8931

Стабилен број на работни места и покрај падовите со пандемијата и економската криза. Во првиот квартал, бројките покажуваат тренд на раст. Во

Погледни видео
image Погледни видео
Мемети: Дискриминацијата е резултат на онаа свест која што владее во општеството

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

6432

За поздрав е тоа што во извештајот на Амнести интернешнл се нотираат сите индивидуални случаеви кои треба да бидат и се патоказ за институции

Погледни видео
image Погледни видео
Новиот пакет и ефектите од досегашните 4 економски пакети, разговор со Ристески од КСОМ

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

9293

Ние како независни синдикати веќе сме докажани. Нашите настапи се јавни и видливи за работниците. Ако некој мисли дека независните синдикаи ќ

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Пановски: Колективен имунитет е делумно создаден – да издржиме овие два месеци и да ја дочекаме пролетта со ниски бројки

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

10127

Да се надеваме дека бројките нема да растат. Колективен имунитет е делумно создаден кај одредени групи на популацијата или во одредени населе

Погледни видео
image Погледни видео
Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

11279

За почетокот очекувано беше од Бајден да потпише Укази кои се очекува да преминат во легислативи. Во тој контекст ќе видиме каква поддршкла ќе

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 29, 2022

10144

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

9805

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео
image Погледни видео
Шевченко: Имаме јуниори тенисери кои покажуваат дека се врвни во Европа

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

23687

Тенисот е индивидуален спорт каде блискиот контакт е одалечен. Како федерација успеавме со пишување на одредени протоколи и уште од средиант

Погледни видео
image Погледни видео
??Голем чин на културолошка интеграција -Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

20757

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески

Погледни видео